KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11987186
*
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:51:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 16:00:13
1
Vinnande bud
20/8 16:34:16
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 16:00:13 | 1 | Vinnande bud |
20/8 16:34:16 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52